Srijeda, 14 Aprila, 2021
No menu items!

Čestitka povodom 7. aprila, Dana oslobođenja Brčkog

Poštovani sugrađani,
prije 76 godina, 07. aprila 1945. partizanske jedinice Narodnooslobodilačke vojske su oslobodile naš grad Brčko od jedinica okupatorske vojske i domaćih izdajnika. Taj dan je svijetlim slovima upisan kao jedan od najvećih datuma u historiji Brčkog, te ga kao takvog i doživljavaju stanovnici našeg grada.

U vremenu kada egzistencijalni problemi opterećuju našu svakodnevnicu, može nam se učiniti da je to pitanje od manjeg značaja, ali upravo u trenutku kada se ponovo suočavamo sa našom prošlosti, kada je vidljiva nacionalna homogenizacija na svakom koraku i u svakom segmentu društva, bitno je da se prisjetimo svih onih koji su dali svoje živote za oslobodjenje Brčkog i da ukažemo na sve izraženije nasrtaje na vrijednosti antifašističke borbe. Ubijeđeni smo da je put koji nam je dala antifašistička borba naroda i narodnosti BiH potpuno ispravan i da je to put koji BiH i naš grad može voditi u bolje sutra.

U nadi da ćemo istrajati na poštovanju i afirmaciji ideje antifašizma kao ideje društva jednakosti, pravde i solidarnosti u ime Organizacije Socijaldemokratske partije BiH Brčko distrikt BiH, čestitam Vam 7. april – Dan oslobođenja Brčkog .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnovije vijesti

Šadić: Brčko distrikt BiH pokrenuo direktnu nabavku vakcina

Sead Šadić, šef Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge u Vladi Brčko distrikta, kaže da su u  Distriktu  kroz...

SBB Brčko: Čestitka povodom Dana Armije R BIH

U ime rukovodstva, članstva i simpatizera Organizacije Saveza za bolju budućnost Brčko distrikta BiH i u svoje lično ime, svim pripadnicima Oružanih snaga Bosne...

„Zlatni ljiljani“ i Udruženje demobilisanih boraca Armije R BIH: Čestitka povodom Dana Armije Republike BiH

Zvanična oružana snaga i jedina legalna vojna sila u, možda, najtežem periodu kroz koji je prošla naša domovina u svojoj dugoj historiji, nastala je...

JP Komunalno Brčko: Servisne informacije za srijedu 14.04.2021. godine

RJ ELEKTRODISTRIBUCIJA Zastoji u isporuci električne energije:  Ulica Matije Gupca dio, zastoj u trajanju od 2 h tijekom dana RJ VODOVOD I KANALIZACIJA  Na lokalnim i...

Scanlan: Prosperitet i kvalitet života u Brčkom vezani su za rast privatnog sektora

Stalni napredak u razvoju infrastrukture, usvajanje zakona kojima se nameće transparentnost u upravljanju, te širenje inicijativa za borbu protiv korupcije privući će poslovne...
- Reklama -

Više vijesti