United u finišu preokrenuo protiv Juventusa, Roma slavila zahvaljujući sumnjivom pogotku u Moskvi

MARKETING

Sinoć su odigrani mečevi četvrtog kola Lige prvaka u grupama E, F,  i H.

U grupi E Bayern je pobijedio AEK sa 2:0. Pogotke za Bavarce postigao je Robert Lewandowski. Poljak je najprije pogodio iz penala u 31., a potom i na asistenciju Thomasa Mullera u 71. minuti za konačnih 2:0.

Benfica je remizirala sa Ajaxom rezultatom 1:1, a pogotke su postigli Jonas u 29. i Dušan Tadić u 61. minuti meča.

Manchester City je u grupi F rutinski pregazio Šahtar rezultatom 6:0. Pogotke su postigli David Silva (13.), Gabriel Jesus (24. penal, 72. penal, 90+2.), Raheem Sterling (49.) i Riyad Mahrez (84.). No, susret će ostati u sjeni katastrofalne odluke arbitra Viktora Kassaija da dosudi prvi penal za City nakon što se Sterling naprasno bacio u kaznenom prostoru iako na dva metra od njega nije bilo nikoga.

Lyon je remizirao sa Hoffenheimom rezultatom 2:2. Domaćin je vodio sa 2:0 pogocima Nabila Fekira (19.) i Tanguyja Ndombelea (28.), ali je njemačka ekipa stigla do poda pogocima Andreja Kramarića (65.) i Pavela Kaderabeka (90+2.).

U redovima gostiju čitav susret je odigrao Ermin Bičakčić, koji je i asistirao kod prvog pogotka svoje ekipe.

U grupi G u Moskvi Roma je nadigrala CSKA rezultatom 2:1. Vučica je povela u 4. minuti susreta kada je Lorenzo Pellegrini izveo korner, a Kostas Manolas je u skoku nadvisio Igora Akinfejeva i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Domaćin je do izjednačenja stigao u 50. minuti kada je Ilzat Ahmetov asistirao Arnoru Sigurdssonu koji marita Robina Olsena, ali je samo šest minuta kasnije drugi žuti zbog starta nad Justinom kluivertom dobio Hordur Bjorvin Magnusson i ostavio svoje saigrače na cjedilu.

Roma je iskoristila odmah igrača više i već u 59. minuti stigla do pobjede kada je Bryan Cristante asistirao Pellegriniju koji matira Akinfejeva, no ovaj pogodak će izazvati dosta polemike s obzirom da je strijelac pogotka najvjerovatnije bio u ofsajdu kada mu je lopta upućena.

U drugom susretu ove grupe Real Madrid je rutinski slavio protiv Plzena u gostima rezultatom 5:0. Pogotke za Kraljeve postigli su Karim Benzema (21., 37.), Casemiro (23.), Gareth Bale (40.) i Toni Kroos (67.).

Juventus i Manchester United sastali su se u okviru grupe H, a susret je završen rezultatom 2:1 za Crvene đavole nakon velikog preokreta.

Juventus je poveo u 65. minuti kada je Leonardo Bonucci poslao sjajnu dugu loptu sa centra, a Cristiano Ronaldo iz prve postiže golčinu za 1:0.

Kada se činilo da će Stara dama slaviti, u finišu meča gosti su napravili spektakularan preokret. Najprije je u 86. minuti Juan Mata pogodio za 1:1, a Alex Sandro je u 90. minuti autogolom donio tri boda Unitedu.Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima poražene ekipe.

U drugom susretu ove grupe Valencia je pobijedila Young Boyse rezultatom 3:1. Već u 14. minuti Carlos Soler je uposlio Santi Minu koji matira Davida von Ballmoosa za 1:0.

Roger Assale je u 37. minuti uspio poravnati rezultat, no ponovo su Soler i Mina završili sjajnu akciju za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Soler u 56. minuti.

Gosti su susret završili sa deset igrača nakon što je Sekou Sanogo Junior u 77. minuti zbog preoštrog starta dobio direktan crveni karton.