Nezaustavljivi Jusuf Nurkić nosio Portland do pobjede protiv Charlottea

MARKETING
Portland je bolje otvorio meč i nakon prve četvrtine imali su dvocifrenu prednost (29:18), ali do poluvremena su Hornetsi zaigrali bolje i rezultat je nakon prve 24 minute glasio 49:45.

Slično kao na početku susreta, Portland je bolje otvorio treću četvrtinu u kojoj se činilo da je pitanje pobjednika odlučeno s obzirom na prednost od 14 poena razlike, ali Charlotte se još jednom vratio u igru i pobjednik je odlučen tek nakon dodatnih pet minuta.

Tu su se bolje snašli domaći igrači koji su rezultatom 12:6 u produžecima, odnosno ukupnim rezultatom 109:103 upisali pobjedu.

Najbolji pojedinac meča bio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je za 33 minute provedene na parketu ubacio 24 poena, a imao je 14 skokova (11 defanzivnih), jednu asistenciju, dvije ukradene lopte i četiri blokade.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Kemba Walker sa 40 ubačenih poena.