Kup BiH: Sarajevo, Sloboda i Zrinjski u osmini finala, Široki eliminisao Željezničar

MARKETING
Fudbaleri Širokog Brijega plasirali su se u osminu finala fudbalskog  Kupa BiH savladavši branioca titule Željezničar sa 2:0. Strijelci su bili Kožul u 29. i Kvesić u 53. minuti. Dalje su prošli i premijerligaši Zrinjski, Sarajevo, Sloboda, Radnik, Krupa i Zvijezda 09.

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Vrapčićima pobijedili Velež s 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Velkoski u 58. minuti.

Prolaz u osminu finala izborila je i Sloboda koja je u gostima slavila protiv Metalleghea sa 1:0 golom Zukića u finišu susreta.

Krupa je u Zenici pobijedila Čelik s 2:1, dok je Zrinjski nakon boljeg izvođenja penala u gostima pobijedio Tuzla City sa 4:2. Rezultat nakon 90 minuta bio je 0:0.

TOŠK je savladao ekipu Goražda s visokih 3:0, a dalje ide i Zvijezda iz Gradačca koja je slavila u gostima protiv Pobjede sa 3:1. Također, prolaz dalje je izborila i OFK Sloga koja je sa ubjedljivih 4:0 porazila Slaviju.