Rezime 3. kola Premijer lige: Željo srušio šampiona, Široki se poigrao Čelikom

JP Komunalno Brčko

Proteklog vikenda su bh. premijerligaši odigrali utakmice 3. kola Premijer lige, nakon kojeg imamo novog lidera, a to je Široki Brijeg.

Radnik je u 3. kolu Premijer lige BiH dočekao Krupu, a utakmica je završena remijem 2:2. Domaći su poveli rano, već u 8. minuti, a potom je dvije minute kasnije izjednačenje gostima donio Koljić fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca. Isti igrač je pogodio i u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena za preokret i vodstvo Krupe 2:1. U nastavku utakmice je Radnik stigao do izjednačenja. Bilo je to u 55. minuti kada je pogodio Martinović za, ispostavilo se na kraju, konačnih 2:2. Recimo i da je u trećoj minuti sudijske nadoknade utakmice drugi žuti, odnosno crveni karton, dobio Franić.Ekipa Mladosti DK se nadala prvoj pobjedi u novoj sezoni kada je ugostila novog premijerligaša Tuzla City. Ipak, izabranici trenera Nermina Šabića su razočarali svoje navijače, jer su gostima pripala sva tri boda. Pobjednika je odlučio jedan gol, a postigao ga je Mitrović u 35. minuti i tako donio prvu pobjedu svom klubu u najvišem rangu bh. nogometa.Remijem 2:2 završen je i susret GOŠK-a i Zvijezde 09. Gosti su poveli u 18. minuti golom Asentića, a samo minut kasnije je izjednačio Ramić. U 37. minuti je Osmanagić vratio vodstvo Zvijezdi 09, no u 43. Raguž pogađa za novo izjednačenje. U drugom poluvremenu su mreže mirovale, ostalo je 2:2, a ekipe su osvojile po bod. Novi premijerligaš Zvijezda 09 je upisala treći remi u nizu, dok GOŠK ima dva poraza i remi.

Nakon katastrofalnog poraza u 2. pretkolu Evropske lige od Atalante (0:8) Sarajevo se okrenulo Premijer ligi BiH. Ekipa trenera Husrefa Musemića je u nezanimljivoj utakmici protiv Slobode upisala tri boda zahvaljujući golu koji je postigao Velkoski u nadoknadi prvog poluvremena. Treba reći i da je Sloboda igrala s igračem manje od 56. minute kada je isključen Vasiljević.Široki Brijeg je nakon 3. kola Premijer lige BiH postao novi lider na tabeli zahvaljujući pobjedi nad Čelikom na Pecari rezultatom 6:0. Strijelci za Širokobriježane su bili Čabraja (12. minuta), Bagarić (28. i 87. minuta), Begonja (35. minuta), Barišić (67. minuta) i Jurić (82. minuta). Za Široki je ovo bila druga pobjeda u tri utakmice, a za Čelik drugi poraz.

Derbi kola odigrali su Željezničar i Zrinjski na Grbavici, a pobjeda je pripala Plavim rezultatom 2:0. Heroj tima iz Doline ćupova bio je Krpić koji je postigao oba gola i to u prvom poluvremenu. Sjajni napadač je pogodio u 36. minuti, a potom i u 41. iz jedanaesterca.Utakmice 3. kola je gledalo ukupno 11.500 gledatelja, a postignuto je 18 pogodaka. Prvi strijelac lige je Elvir Koljić (Krupa) koji je u tri utakmice postigao pet golova.