Osam mjesta preostalo za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige

JP Komunalno Brčko
Foto: EPA
Arsenal, Lazio, Milan, Salzburg i Villarreal u šesnaestinu finala Evropske lige putuju kao prvoplasirane ekipe svojih grupa, a plasman u tu rundu takmičenja također su osigurali Atalanta, Braga, Dynamo Kyiv, FCSB, Lyon, Nice, Ostersund, Partizan, Plzeň, Real Sociedad i Zenit.

Osvajanjem trećeg mjesta u svojim grupama u Ligi prvaka u šesnaestini finala Evropske lige igrat će Atletico Madrid, Celtic, CSKA Moskva, Dortmund, RB Leipzig, Napoli, Spartak Moskva i Sporting. Ovih osam klubova zajedno sa 16 ranije navedenih čine grupu od 24 kluba koja su već izborila plasman u šesnaestinu finala.

AEK, Astana, Athletic Bilbao, Austria Beč, BATE, Crvena zvezda, Bašakšehir, Kopenhagen, Köln, Konyaspor, Lokomotiv Moskva, Ludogorets, Marseille, Sheriff, Slavia Prag, Vitória i Zorya spadaju među 17 klubova koji će se večeras boriti za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige.

Ovo je lista klubova koji su izgubili sve šanse za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige: Maccabi Tel-Aviv, Skenderbeu, Young Boys, Hoffenheim, Rijeka, Apollon Limassol, Everton, Zlín, Lugano, Hapoel Beer-Sheva, Hertha Berlin, Zulte Waregem, Vitesse, Rosenborg i Vardar.

Žrijeb za šesnaestinu finala bit će obavljen narednog ponedjeljka u 13:00 sati i počinje nakon žrijeba za osminu finala Lige prvaka koji počinje u 12:00 sati, a ceremonija će se održati u Nyonu.

Nekoliko bh. internacionalaca bi moglo zaigrati večeras, a među ostalim, to su Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ognjen Vranješ (AEK), Edin Višća (İstanbul Başakşehir), Sead Kolašinac (Arsenal)…

Parovi i satnice 6. kola grupne faze Evropske lige:

Grupa A

Villarreal 11
Slavia Prag 8
FC Astana 7
Maccabi Tel-Aviv 1

Villarreal – Maccabi Tel-Aviv (19:00 sati)

Slavia Prag – Astana (19:00 sati)

Grupa B

Dynamo Kiev 10
Partizan 8
Skënderbeu 5
Young Boys 3

Young Boys – Skenderbeu (19:00 sati)

Dynamo Kiev – Partizan (19:00 sati)

Grupa C

Braga 10
Ludogorets 8
Basaksehir 5
Hoffenheim 4

Basaksehir – Braga (19:00 sati)

Hoffenheim – Ludogorets (19:00 sati)

Grupa D

Milan 11
AEK 7
Rijeka 4
Austria Beč 4

Rijeka – Milan (19:00 sati)

Austria Beč – AEK (19:00 sati)

Grupa E

Atalanta 11
Lyon 11
Apollon 3
Everton 1

Atalanta – Lyon (19:00 sati)

Apollon – Everton (19:00 sati)

Grupa F

Sheriff 9
Lokomotiv M. 8
Kopenhagen 6
Zlín 2

Zlin – Lokomotiv Moskva (19:00 sati)

Kopenhagen – Sheriff (19:00 sati)

Grupa G

FCSB 10
Viktoria Plzeň 9
Lugano 6
Hapoel B-S 4

Hapoel Beer-Sheva – Plzen (21:05 sati)

FCSB – Lugano (21:05 sati)

Grupa H

Arsenal 10
Crvena zvezda 6
Köln 6
BATE Borisov 5

Crvena zvezda – Köln (21:05 sati)

Arsenal – BATE (21:05 sati)

Grupa I

Salzburg 11
Marseille 7
Konyaspor 5
Vitória 4

Marseille – Salzburg (21:05 sati)

Vitoria – Konyaspor (21:05 sati)

Grupa J

Östersunds 10
Athletic 8
Zorya Luhansk 6
Hertha 4

Zorya – Athletic Bilbao (21:05 sati)

Hertha – Ostersund (21:05 sati)

Grupa K

Lazio 13
Nice 9
Zulte Waregem 4
Vitesse 2

Zulte Waregem – Lazio (21:05 sati)

Vitesse – Nice (21:05 sati)

Grupa L

Zenit 13
Real Sociedad 12
Rosenborg 4
Vardar 0

Vardar – Rosenborg (21:05 sati)

Real Sociedad – Zenit (21:05 sati)

(Klix.ba)
Vrtni centar NOVI VRT

Copyright

Svi članci, video sadržaji i fotografije objavljeni na zvaničnom web site-u BDC Televizije mogu se prenositi na drugim medijima uz obavezno navođenje izvora, a ako je riječ o vlastitim sadržajima ovog portala, intervjuima, video i foto reportažama, komentarima i drugim autorskim člancima, uz navođenje izvora obavezno je staviti i link na orginalni tekst, ukoliko s uredništvom portala nije postignut dogovor o drugačijim uvjetima.

Ukoliko se bilo koji dio teksta ili informacija iz teksta objavljenog na internet portalu BDC TV prenese suprotno ovim pravilima, protiv prekršioca će biti pokrenut pravni postupak pred Osnovnim sudom Brčko distrikta.

BDC TV Marketing