Liga prvaka: Manchester City nadigrao Napoli, Real Madrid i Tottenham remizirali

JP Komunalno Brčko

Sinoćnjim utakmicama u grupama E, F, G i H počelo je treće kolo Lige prvaka, a izuzetno efikasni susreti su viđeni u grupi E gdje je palo 12 pogodaka.

Grupa E

Maribor – Liverpool 0:7

Liverpool je pregazio Maribor u gostima, a pitanje pobjednika je bilo riješeno u prvih dvadesetak minuta meča. Firmino je u 4. minuti doveo Redse u vodstvo, u 13. minuti je Coutinho udvostručio prednost gostiju, a već u 19. minuti Salah je pogodio za 3:0. U 40. minuti Egipćanin je postigao svoj drugi pogodak za 4:0, na 5:0 je posvisio Firmino u 54. minuti, na 6:0 posvisio je Oxlade-Chamberlain u 86., a konačnih 7:0 postavio je Alexander-Arnold u 90. minuti susreta. U redovima domaće ekipe Jasmin Mešanović je ušao u 81. minuti umjesto Bohara.

Spartak – Sevilla 5:1

Spartak je napravio veliko iznenađenje i slavio je nad Sevillom u Moskvi. Promes je u 18. minuti doveo Moskovljane u vodstvo, ali je Kjaer u 30. minuti poravnao rezultat. Pobjedu ruskoj ekipi donijeli su Melgarejo u 58., Glušakov u 67., Adriano u 74. i Promes svojim drugim pogotkom u 90. minuti susreta.

E48.1_xl

Grupa F

Manchester City – Napoli 2:1

Na Etihadu su veoma uzbudljiv susret odigrali City i Napoli, a domaćin je na kraju imao više sreće i slavio je. Domaćin je na početku krenuo silovito ka Reininom golu, a španski golman je u razmaku od samo četiri minute dva puta morao po loptu u svoju mrežu. U 9. minuti Sterling je pogodio za 1:0, a na 2:0 povisio je Jesus. U 38. minuti Napoli je mogao smanjiti rezultat iz penala, ali je Ederson odbranio Mertensov šut s bijele tačke. Napoli je dobio još jednu priliku iz penala u 73. minuti, a ovaj put Diawara je preuzeo odgovornost na sebe. Ederson je pročitao i njegov udarac, no nije uspio dotaći loptu koja je završila u njegovoj mreži za konačnih 2:1.

Feyenoord – Šahtar 1:2

Na De Kuipu gosti iz Ukrajine su slavili nakon preokreta. Domaćin je poveo u 8. minuti preko Berghuisa, ali je Bernard u 24. minuti izjednačio rezultat. Brazilac je bio i strijelac pobjedonosnog pogotka za Šahtar u 54. minuti.

F48.2_xl

Grupa G

Leipzig – Porto 3:2

Svi pogoci na Red Bull Areni pali su u prvom poluvremenu. Orban je doveo Leipzig u vodstvo u 8. minuti, ali je samo deset minuta kasnije Aboubakar poravnao na 1:1. Potom su Forsberg u 38. i Augustin u 41. minuti donijeli prednost Leipzigu od 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Marcano u 44. minuti.

Monaco – Bešiktaš 1:2

Bešiktaš se ne šali ove sezone. Turska ekipa je upisala i treću pobjedu iz isto toliko susreta, a u trećem kolu je slavila nakon preokreta u Monte Carlu. Falcao je doveo Monaco u vodstvo nakon pola sata igre, a potom je Tosun u 34. i 54. minuti donio tri boda Bešiktašu.

G49.1_xl

Grupa H

Real Madrid – Tottenham 1:1

U derbiju trećeg kola Real Madrid je dočekao Tottenham, a susret je završen bez pobjednika. U 28. minuti Aurier je ubacio loptu s desne strane, Kane je bio u prilici, ali se lopta od Varanea odbila u Navasovu mrežu za vodstvo gostiju. konačnih 1:1 postavio je Ronaldo iz penala u 43. minuti susreta.

APOEL – Borussia Dortmund 1:1

I drugi susret u ovoj grupi završen je identičnim rezultatom. APOEL je poveo u Nikoziji u 62. minuti kada je pogodio Pote, a gosti iz Njemačke su izjednačili u 67. minuti preko Papastathopoulosa.